Logout intranet Dashboard

Môžem sa stať modelkou/modelom?

Pravdepodobne počúvate, že byť modelom znamená byť krásny, veľký a chudý s perfektnými proporciami. To je pravda, ktorá platí pre high fashion modelov, kde dizajnéri požadujú určité typy modelov, na ktorých najlepšie ukážu svoje dizajnérské diela.

Ak však nespĺňate tieto kritériá, nezúfajte. Sú tu ďalšie modelingové oblasti, v ktorých môžete dosiahnuť úspech a lukrativitu ako model. Modelingový priemysel potrebuje všetky typy, rôzne tvary a veľkosti. Pohybuje sa to od modelov na parížskych a milánskych mólach až po tých modelov, ktorých vidieť v pozadí televíznych komerciálov. Pre Vás je len potrebné nájsť tú správnu oblasť v modelingovom priemysle, do ktorej sa hodíte. Aby sme Vám pomohli pripravili sme pre Vás zoznam rôznych typov modelingovej práce, ich kritériá pre každého a ako vždy v živote aj dostupné výnimky.

High Fashion

Keď uvidíte neuveriteľne vysoké a štíhle postavy brázdiť móla a zapĺňať stránky módnych editoriálov popredných módnych domov, tak to sú High Fashion modelky. Od nich sa všeobecne vyžaduje mať výšku od 172cm do 180cm (5'8 do 5'11), s konfekčnou veľkosťou 4-6 US (6-8 UK), s typickou veľkosťou poprsia 34. Veková hranica môže byť od 14 do 25 rokov. Veková hranica pre pánských modelov je flexibilnejšia, môžu začínať od 16 roku a končiť svoju kariéru v 40-ke. Musia mať výšku od 180cm do 188cm (5'11 do 6'2), s výbornou stavbou tela a hruď od 94cm do 106cm (37' do 42') a 76cm do 81cm (30' do 32') v páse. Chlapci majú zvyčajne dlhšiu kariéru ak sa dobre udržiavajú.

Editorial Print

Toto je modeling pre editoriály a obálky magazínov ako je Vogue, Elle atď. štandardné požiadavky na modelky sú také aké v High Fashion modelingu, pričom je nutné byť ale fotogenickým typom. Väčšinou rovnaké modelky pracujú v oboch oblastiach. Editoriály zabezpečujú vysokú popularitu, aj keď sú väčšinou veľmi nízko honorované. To je normálne a môže trvať až niekoľko rokov, investovaných na získanie dostatočného množstva skúseností potrebných k získaniu skutočne dobre platenej zákazky.

Commercial Print

Obrovský trh, ktorý zahŕňa všetky druhy tlačenej reklamy. A to v rozsahu od reklamy v časopisoch až po reklamy na produktov v policiach supermarketov a na bilbordoch. Výhodou tohoto typu modelingu je to, že publikum a cieľové skupiny sa výrazne odlišujú a sú rôznorodé. Samozrejmé je, že značka chce reprezentovať vo svojej reklamnej kampani takých ľudí, akým je ich tovar určený, takže tu je veľa možností uplatnenia sa, aj keď nespĺňate podmienky typu High Fashion.

Modeling plus veľkostí

Modeling pre väčšie konfekčné veľkosti. Tento typ modelingu je relatívne novým fenoménom. Ak si veríte, máte dobré vlastnosti a spadáte medzi veľkosti 12-16 US (14-18 UK), tak tento druh modelingu môže byť vhodný pre Vás. Stále viac kampaní sa orientuje na modelov s väčšíme veľkosťami, apelujúc tak na demokratické zmýšlanie boja proti diskriminácii. Ako model pre väčšie čísla je nutné mať bezchybnú pleť a určité vyžarovanie osobnosti. Pre High Fashion Modelky väčších čísel je nutné mať výšku minimálne 172cm (5”8). (Modelov väčších čísel nájdete napr. pod - eastwestmodels.de)

Glamour Modeling

Je modeling zdôrazňujúci sexualitu. Hranice Glamour Modelingu sa môžu pohybovať od fotografií spodného prádla a plaviek, až po umeleckú a komerčnú aktovú fotografiu napr. do pánskych magazínov. Musíte byť nádherná, sexi a smelá, s extrémne otvorenou osobnosťou. Tento druh modelingu nemá príliž prísne pravidlá a preto je pre mnohých veľmi lákavý. Ak rozmýšľate nad týmto druhom modelingu, myslite na to, že na svete je veľa nedôveryhodných ľudí, ktorých cieľom je využiť mladé modelky a modelov, túžiacich po úspechu v modelingu. Ak sa zaujímate o Glamour Modeling je vhodné mať zastrešenie overenou agentúrou, ktorá bude konať vo Vašom záujme.

Modeling do Katalógov

Spoločnsoti vytvárajú katalógy (tlačené alebo online katalógy, aby predávali svoje aktuálne módne odevy alebo iné produkty, a úlohou modelky je pritom, aby produkt vyzeral čo najlepšie a sa čo najlepšie predával. Táto oblasť taktiež ponúka mnoho rôznych modelingových možností aký model bude vybratý reprezentovať cieľovú skupinu rôznych spoločností. Pre mnohých modelov je táto oblasť veľmi lukratívna, keďže online webových predajných stránok neustále pribúda.

Modeling častí tela

Nie je to oblasť na ktorú myslia nováčikovia, ale je to tiež veľmi dôležitý sektor modelingového priemyslu. Medzi najčastejšie časti tela patria vlasy, oči, pery, ruky, nohy a chodidlá, ktoré sa využívajú na podporu mnohých výrobkov do televíznych a tlačových médií. Potrebujete mať výnimočne dobrú stavbu jednotlivých častí tela a musíte si ich vedieť aj ošetrovať. Toto je určite oblasť, ktorá stojí za úvahu a môže byť aj prekvapujúco lukratívna.

TV Kommerciály

Modeling pre TV komerciály nemá stanovené pevné kritériá čo sa týka výšky, konfekcie a veku. Každý komerciál vyžaduje niečo iné a požiadavky sú špecifikované každou zákazkou jednotlivo. Pre túto oblasť je obyčajne potrebné, aby ste mali herecké schopnosti, ktoré môžu byť získané štúdiom alebo sú prirodzene vrodené. Je veľa rôznorodých TV komerciálov od veľmi štylizovaných až po reálne a prirodzené štýly. Veľkou výhodou pre modelky v tejto oblasti je to, že značky si hľadajú typy, s ktorými sa ľahko identifikuje všeobecná verejnosť. Táto skutočnosť otvára dvere skutočne každému, kto si myslí, že toto je jeho sektor uplatnenia. Väčšiu šancu dostať sa do TV komerciálu majú tí, ktorých zastupujú herecké alebo castingové agentúry.

Real Life Models (Modeli skutočného života) a TV/Film Komparz

Ak máte záujem o modeling, ale nezodpovedáte žiadnym kritériam modelingových oblastí, tak toto môže byť pre Vás. Modeli skutočného života sú vhodní do reklamných a firemných kampaní, kde je žiadaný typ každodenného človeka. Ako TV/Film Komparz budete väčšinou non-featured (nemáte žiadne hovorené časti) a v pozadí scény. To môže byť pre Vás veľmi zaujímavé zúčastniť sa, ale môže to so sebou niesť dlhé hodiny čakania. Výhodou je ak máte voľné dni, ktoré takto zúžitkujete zaujímavým zážitkom a zvýšením svojho príjmu.


‹‹ Modelingové Poradenstvo

Join the best modelling community