Logout intranet Dashboard

Tipy pre modeling

Naše modelingové tipy, koré by mal každý poznať

1. Modeling je biznis, a ako model/modelka, ste si sám(sama sebe svojím vlastným biznisom! Ako v iných biznisoch si to vyžaduje čas, úsilie, oddanosť a trpezlivosť stať sa úspešným. Nezabudnite, že úspech neprichádza za jednu noc.

2. Prezentujte sa ako perfektný kandidát: ukážte sebadôveru, majte dobrý postoj a priateľskú osobnosť. Ukážte svoj osobný štýl, ale udržte si ho čistý a jednoduchý a vždy zanechajte dobrý dojem.

3. Udržujte si zdravý životný štýl: pite veľa vody, držte sa správnej výživy, snažte sa udržať si pracovnú pravidelnosť, dodržujte dostatočný pravidelný spánok a zdržiavajte sa cigariet a alkoholu.

4. Starajte sa o svoju pleť a svoje vlasy: používajte správnu pleťovú a vlasovú kozmetiku, minimum make up-u, ktorý si každý večer pred spaním odstraňujte a osobnú starostlivosť aj pravidelne dodržiavajte.

5. Uchádzajte sa a zúčastňujte sa čo možno najväčšieho počtu castingov: Pre modelky/modelov je casting, alebo go see pohovory ako pohovor do zamestnania a tak by ste castingy mali aj brať. Buďte pripravení!

6. Zastupovanie modelingovou agentúrou: Ak hľadáte zastupovanie modelingovou agentúrou, alebo Vás už nejaká oslovila, uistite sa, že zmluva obsahuje všetky potrebné štandardné náležitosti. Do pozornosti dávame nasledujúce body: percento provízie, doba trvania zmluvy, výpovedné podmienky, exkluzivita, žiadne skryté náklady alebo poplatky (naučte sa vždy čítať aj malým písmom tlačené texty!) Ak máte akékoľvek pochybnosti, kontaktujte nás prosím. Nikdy nepodpisujte nič ak ste si neni na 100% istý!


‹‹ Modelingové Poradenstvo

Join the best modelling community